ספר תורה מחיר – ספרי תורה מחירים – קרא כאן!

כתיבת ספר תורה מחיר

כתיבת ספר תורה מחיר
ספר תורה מחיר

 

רכישת ספר תורה הוא עניין מאוד משמעותי, אם מהפן ההלכתי והן מהפן הכלכלי. יש לשים לב לגבי התקציב של ספר תורה מחיר.

יש לדעת, כי ישנם הרבה ספרי תורה בשוק הסת"ם, חלק מהם כבר כתובים וממתינים לרוכש, חלקם נמצאים באמצע הכתיבה וישנה אפשרות  נוספת שהיא הטובה מכולן, להזמין את ספר התורה אשר ייכתב מתחילתו ועד סופו, ע"י סופר סת"ם וותיק ובעל שם שיש לו רישיון לכתיבת סת"ם כשרה ואיכותית.

הבעיה היא שהמגוון של ספרי התורה ההוא עצום ולכן, אנשים עשויים להתבלבל ובצדק ולכן, יש לעשות קצת סדר דברים.

עלינו לדעת שגם אם המחיר יוצא זול, לפעמים זה יקר, ומה אני מתכוון? כי אם מחיר ספר התורה זול, יש סיבה לכך!
אם הסופר אין לו תעודת סופר או התעודה שלו פג תוקפה (כל סופר יש לו את התעודה לטווח של 3 שנים.
ובכל 3 שנים חובה על הסופר לחדש את התעודה על ידי שהוא עושה מבחן ומקבל ציון עובר, סופר שלא חידש את התעודה, אל תקנו ממנו ספר תורה, כי מה שזול הוא בסוף יקר!)
טבלת ספרי תורה מחירים – ומה החיסכון במחיר בהזמנת ספר תורה ישירות מהסופר

בהזמנת ספר תורה ישירות מהסופר אתם חוסכים כ 20,000 ש"ח לפחות, מפני תוספת המע"מ ורווח התיווך שהסוחר או המכון מרוויח עליכם! כפי שניתן לראות בטבלה שלהלן:

אילו דגשים חשובים ברכישת ספר תורה?

יש לשים לב לוותק ולשמו של סופר סת"ם, ככל שיהיה לו פחות וותק, כך המחיר והאיכות של ספר התורה יורד.ספר תורה מחיר, יהיו תלויים בכישוריו וניסיונו העשיר של סופר סת"ם.

יש לשים לב לתעודת ההסמכה של סופר סת"ם. על סופר סת"ם להיות בקיא בהלכות, זמן העבודה חשוב בכתיבת ספר תורה, כאשר המחיר תלוי גם בזמן העבודה.

גם סוגי ספרי התורה והכוונה לסגנון, אם מדובר בסגנון אשכנזי או ספרדי, יהוו נדבך חשוב, היות וספר תורה אשכנזי, עולה יותר מאשר ספר תורה ספרדי, בגלל הכתב המיוחד והמדויק שמאפיין את סגנון אשכנז ולכן, מחירו יהיה יקר יותר.

כותבים ספר תורה

פרמטרים הקשורים לעלות של ספר תורה כשר

עלות הקלף ואיכותו חשובה, היות וסופרי סת"ם נוהגים לרכוש קלף איכותי, אם מדובר בסופר סת"ם וותיק שהוא בעל שם ומוניטין בכתיבת ספרי תורה.

יש לציין בנוסף כי ספר תורה מחיר, תלוי בהגהה, תפירה ואיכות הכתב של סופר סת"ם.

יש לציין כי קישוטים וכל מה שקשור אל ספר תורה מהודר, יעלו את המחיר של ספר התורה.

כאשר סופר סת"ם כותב ספר תורה, עליו לכתוב אותו באמצעות נוצה הנטבלת בדיו כשר, כאשר לאותיות קיימת צורה מיוחדת. כאשר הכתב הוא בעל תגים מעל אותיות מסוימות, אם בסגנון אשכנזי או בסגנון ספרדי, מה שיגרום למחיר  להשתנות.

 

את ספר התורה כאמור כותב סופר סת"ם, איש שהוא ירא שמים והוא מוסמך ומוכשר באמצעות תעודה לכתיבת ספרי תורה. ישנם דינים וכללים שיש לדעת לפני כתיבת ספר תורה.

הכתב נעשה על קלף איכותי, העשוי מעור של עגל.

כאשר מסתיימת הכתיבה של ספר התורה, נהוג לבצע קיום אירוע בביתו של תורם ספר התורה לבית הכנסת, כאשר טקס הכנסת תורה, יתבצע בשירה וריקודים כפי הנהוג בדת היהודית.

 

סגולות רבות במצוות כתיבת ספר תורה

ישנה  מצווה גדולה ביהדות לכתיבת ספר תורה. יש אומרים שכתיבת ספר תורה מחיר אשר נתרם לבית הכנסת, מהווה סגולה לעושר, בריאות וחיים ארוכים. כתיבת ספר תורה, היא מלאכת אמן וכן, ההלכה קובעת כללים מאוד קפדניים. יש לשים לכל אות, בכל זווית וכל פינה.